|

[14.04.2021] Webinar: Metoda na skuteczne spotkania. Action Learning w praktyce, czyli jak nie lać wody i mieć efekty. Prowadzi Tomasz Janiak!

Już po spotkaniu… obejrzyj je na YouTube:

Jak nazwać webinar z Tomkiem? Zastanawiałem się, czy pisać o teorii poznania, czy może epistemologia i gnoseologia przyciągną czyjąś uwagę, ale chwila! Co za dziwne słowa. A gdyby powiedzieć, że to nowa struktura ze zbioru Liberating Structures? Action Learning to jednak coś innego.

Czym jest Action Learning? Zgodnie z World Institute of Action Learning, to uczenie się przez działanie. To zdefiniowany proces, w którym mała grupa pracuje nad faktycznym problemem. Poprzez podejmowane działania rozpoczyna proces nauki na poziomie indywidualnym, zespołu i całej organizacji.

Tomek to jedyny w Polsce Master Action Learning Coach i dyrektor WIAL Poland (polskiego oddziału Światowego Instytutu Action Learning). Jako pierwszy Polak ukończył szkolenie dla coachów Action Learning w Nowym Jorku i rozpoczął wdrażanie nurtu WIAL w Polsce. Pomaga osobom pracującym w zespołach i z zespołami w podnoszeniu ich skuteczności i jakości współpracy. Szkoli i certyfikuje coachów Action Learning.

Obecnie pracuje zarówno z początkującymi adeptami coachingu zespołowego jak i doświadczonymi trenerami, coachami i konsultantami na warsztatach i prelekcjach w kraju i zagranicą. Doświadczony również w biznesie – zarówno w małych firmach jak i w korporacjach, pracował w sprzedaży i marketingu. Od 2012 roku nieustannie pracuje w środowisku międzynarodowym. Klasycznej wersji Action Learning uczył się w Londynie i jest akredytowany przez brytyjski ILM.

Tomasz Janiak

W swojej pracy łączy elementy energii i poczucia humoru z refleksją oraz przestrzenią na uczenie się. Ważne jest dla niego wspieranie zmiany w kulturze pracy zespołów i organizacji, a także w codziennym życiu ludzi z różnych regionów. Regularnie współpracuje z fundacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz osób w trudnych sytuacjach w Polsce i na świecie. Zapraszamy do naszej migawki by dowiedzieć się o nim więcej!

Obejrzyj ciekawe filmiki na kanale AgileLabs.pl na YouTube

Podobne wpisy