Illustrated Essential Kanban Condensed Notebook

Wspólnie z Kanban University i Jakubem Drzazgą przygotowaliśmy dla Ciebie ilustrowany notatnik po Metodzie Kanban. Treść pokrywa się z Essential Kanban Condensed autorstwa Davida J. Andersona i Andiego Carmichaela. Materiał w formie PDF idealny do wydruku znajdziesz w zakładce materiały na naszej stronie.

W tej chwili prezentujemy wersję angielską. Skupiliśmy się na wizualizacji głównych elementów, tak byś wokół tego mógł zbudować swoją bazę wiedzy. Daj nam znać co tym myślisz na marcin@agilelabs.pl.

Spis treści notatnika

 1. Jak korzystać
 2. Czym jest Kanban
 3. Wartości
 4. Agendy
 5. Zasady
 6. Przepływ
 7. Praktyki
 8. Kadencje
 9. Test
 10. STATIK
 11. Role
 12. Metryki
 13. O nas 🙂
Spis treści Illustrated Essential Kanban Condensed Notebook

Mity

Wokół Kanbana narosło wiele mitów. Metoda Kanban to dużo więcej, niż sama tablica. Kanban to nie jest Scrum bez iteracji. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że Scrum jest jedną z implementacji Kanbana. Na pewno można używać frameworku Scrum i metody Kanban jednocześnie, pokazują to Daniel Vacanti i Yuval Yeret w materiałach Kanban for Scrum Teams.

Czym jest Kanban?

Gdy zarządzasz pracą intelektualną masz już na pewno istniejący proces. Kanban jest metodą dzięki której usprawnisz ten proces w sposób ewolucyjny. Praktyki Kanban czerpią z metody Lean i innych technik „zwinnych”. Jednym z kluczowych elementów Kanbana jest zdefiniowanie przepływu. Następnym krokiem jest ograniczenie pracy w toku, co wydaje się niezbyt intuicyjne, ale tak naprawdę podwyższa jakość świadczonych usług, zwiększa przewidywalność systemu i optymalizuje działania wewnątrz tego procesu. W kontekście wdrażania Kanabana w swojej organizacji, przedstawiliśmy elementy STATIK (Systems Thinking Approach to Introducing Kanban).

Techniki Kanbana są dalej rozwijane przez Davida Andersona – możesz poszukać Fit for purpose, czy też Kanban Maturity Model, ale też przez inne społeczności, na przykład ProKanban.org.

W czym pomoże ilustrowany przewodnik po Kanbanie?

W ilustrowanym kieszonkowym przewodniku po Kanbanie przedstawiliśmy zbiór podstawowych pojęć i definicji, które są niezbędne do zrozumienia idei Kanbana.

Możesz go traktować jako notatnik, w którym będziesz zapisywać swoje spostrzeżenia i doświadczenia związane z każdym z przedstawionych obszarów.

Podziel się nim ze znajomymi, wydrukuj, korzystaj!

Jak stosować Illustrated Essential Kanban Condensed Notebook

Podobne wpisy