|

Migawka #13 Justyna Jettka

Już w najbliższym czasie Justyna Jettka, która jest częścią społeczności AgileLabs i aktywnie uczestniczy w naszych spotkaniach podzieli się z nami wiedzą i ćwiczeniami podczas Webinaru o nazwie “Hierarchię mamy w głowach, a w sercach…?”. 

Przyznaję, że wcześniej nie miałam okazji poznać Justyny, jednak przygotowania do webinaru pozwoliły nam się lepiej poznać i zrozumieć. Rozmawiałyśmy w sumie ponad 3 godziny i jest niezwykle zauroczona Justyny otwartością, uważnością na drugiego człowieka oraz profesjonalną komunikacją.

Ważna rzecz, która mi przyświeca w ostatnim czasie: Uspójniajmy definicje pojęć, rzeczy, o których rozmawiamy 🙂 zarówno w życiu zawodowym i prywatnym. To zdecydowanie ułatwia i sprawia, że skupiamy się podczas rozmowy na tym co istotne i przyjemne.

Dzisiaj wywiad z Justyną Jettka, która podczas najbliższego webinaru pomoże nam poszerzyć perspektywę na pojęcie hierarchia. 

Jakie 3 książki ukształtowały cię najbardziej? Jaki miały na Ciebie wpływ?


Justyna spojrzała przekrojowo, na różne kategorię książek i obszary swojego życia.
Oto jej propozycje wpływowych:

  1.  “Społeczeństwo zerowych kosztów krańcowych. Internet przedmiotów. Ekonomia współdzielenia. Zmierzch kapitalizmu – Jeremy Rifkin 
  2. Pracować Inaczej…” – Frederic Laloux – model alternatywnej organizacji oparty o rozwój ludzkiej świadomości
  3. “Ścieżka” – Michael Puett – inspiracje zaciągnięte z chińskiej filozofii

Do jakich 3-ech eksperymentów chciałbyś zachęcić innych?

  1. zajrzyj w głąb siebie, zacznij od zmiany jednego nawyku (z jakiegokolwiek obszaru swojego życia)
  2. stwórz produkt, o którym zawsze marzyłeś
  3. twój eksperyment – po prostu go zrób  – zostawiam Ci pole do indywidualnego działania

Co możesz od siebie dać innym?

Jestem osobą dostępną w sieci i każdy może wziąć z tego co przygotowałam, czym się dzielę – dokładnie to czego potrzebuje. Wszystko co tak naprawdę ludzie chcą wziąć, i co czują, że potrzebują to niech wezmą.

Co z chęcią byś wzięła od innych?

Wezmę wszystko czym inny chcą się podzielić, co chcą dać.
Zależy mi na tym aby ludzie podchodzili do siebie holistycznie i współdziałali tak po ludzku, zawodowo i tyle. 

Czym dla Ciebie jest Zwinność i jak się manifestuje?

Zwinność to nieustanne eksperymentowanie i mierzenie się z tą zwinnością świata oraz zwracanie uwagi na drugiego człowieka. Ludzie tworzą usługi, produkty. Według mnie zwinność to łączeniem kropek między ludźmi i tym co chcemy dać światu. Jak odkryjemy potencjały w produktach, ludziach i w tym czego potrzebuje świat to dotrzemy do takiej zwinności, do której też sama zmierzam.  

Czego oczekujesz od AgileLabs.pl?

Bardzo cieszę się, że jestem w społeczności Agilelabs. Niezwykle sobie cenię wymianę doświadczeń, otwartość, którą doświadczam i pragnę aby tak było nadal.
Czuję się w tej społeczności dobrze i dziękuję za to. 

Ekstra! kilka słów do społeczności

Bardzo cieszę się, że się znamy i wspólnie rozwijamy. Uzwinniajmy się osobiście, nasze zespoły i organizacje, w których pracujemy. Wierzę w to Agilelabs.pl trwać będzie jak najdłużej i stale rozwijać się. 

Podobne wpisy