|

Migawka #14 – Patrick Kozakiewicz

Migawka –  seria wywiadów z osobami związanymi ze „zwinnością”; każda osoba odpowie na kilka pytań określających gdzie teraz są, jak tu trafili i z jakich narzędzi korzystają.

Patrząc na doświadczenie Patricka przychodzą mi do głowy dwa słowa “synergia” i angielskie  “emergence”, które w języku polskim nie ma jednoznacznego tłumaczenia, ale chyba najbliżej mu do “wyłaniania się”, gdzie połączone elementy mają inne właściwości, niż każde z nich oddzielnie.
Patrick umiejętnie łączy zwinne myślenie, design thinking i olbrzymią praktykę uważności (mindfulness). Międzynarodowe doświadczenie na pewno wpływa na to jak postrzega otaczającą nas rzeczywistość. Ciekawy jestem jego doświadczeń i poglądów. 

Dzisiaj wywiad z Patrickiem.

Jakie 3 książki ukształtowały cię najbardziej? Jaki miały na Ciebie wpływ?

  1. Siddhartha – jedno z najważniejszych i najpopularniejszych dzieł Hermanna Hessego, wydane w 1922 roku.  Nauczyło mnie życia ludzkiego, zrozumienia rzeczywistości i oświecenia.
  2. Największy sprzedawca na świecie – to książka napisana przez Og Mandino, która posłużyła mi jako przewodnik po filozofii sprzedaży i sukcesu.
  3. Mindfulness: Ancient Wisdom Meets Modern Psychology – Ta książka przedstawia wyjątkowo integrujące spojrzenie na uważność i jej zastosowania. Autorzy pomogli mi lepiej zbadać uważność od jej korzeni w psychologii buddyjskiej do jej roli we współczesnych naukach psychologicznych.

Do jakich 3-ech eksperymentów chciałbyś zachęcić innych?

  1. 8-tygodniowy program uważności.
  2. 3 dni samotnie in the wild.
  3. Uczenie innych tego, co ich interesuje.

Co możesz od siebie dać innym?

Moja przyjazna obecność, mój czas i dzielenie się moją wiedzą o uważności, zwinności i myśleniu projektowym.

Co z chęcią byś wziął od innych?

Ich przyjazna obecność, czas i wiedza o tym, czym się pasjonują.

Czym dla Ciebie jest Zwinność i jak się manifestuje?

Dla mnie zwinność polega na tym, że ucieleśniasz, reprezentujesz sobą i zachęcasz do  współczucia, zaufania, inkluzywności i autentyczności. Poprzez swoją obecność i świadomość, kultywujesz środowisko, w którym każdy może się rozwijać, dostosowywać i umiejętnie reagować na zmiany.

Przejawia się to zarówno w dużych, jak i małych działaniach, które podejmujemy z miejsca naszej obecności i jest rozumiane zarówno konceptualnie, jak i doświadczalnie całym ciałem.

Podobne wpisy