|

Marek Wyszyński: Jak byłem złym Scrum Masterem i zniszczyłem sobie zdrowie.

W 2016 roku wchodziłem „oficjalnie” w rolę Scrum Mastera. Wydawało mi się, że klika szkoleń z tematyki zwinności i ze 2-3 przeczytane książki dają mi wszystko, czego tylko potrzebuję. Wydawało mi się, że to wystarczy aby odnaleźć się w tej roli i prowadzić zespoły ku świetlanej przyszłości.

Ten brak pokory, połączony z kompleksem zbawcy spowodował, że się zajechałem i nie obeszło się bez współpracy z psychiatrą.

Opowiem, co teraz zrobiłbym inaczej i jak, prawdopodobnie, uniknąłbym ciągnących się do dziś problemów ze zdrowiem 🙂

To spotkanie już się odbyło!

Obejrzyj inne nagrania z naszymi gośćmi na kanale na YouTube.

Marek Wyszyński:
Z wykształcenia jestem mechatronikiem, ale w wyuczonym zawodzie nigdy nie pracowałem. Marek od kilkunastu lat jest związany z branżą IT. Zaczynałem jako tester, a od kilku lat mam okazję pracować z zespołami w charakterze Scrum Mastera i Release Managera. Jestem fanem mądrego podejścia do produktywności. Na własnej skórze przekonałem się, że Scrum, Kanban, OKR czy GTD potrafią zdziałać cuda tak w życiu prywatnym, jak i korporacyjnym. Chętnie dzielę się swoim bogatym doświadczeniem z tej dziedziny, czy to w formie szkoleń i konsultacji, czy w jednym z dwóch prowadzonych przeze mnie podcastów: Fakapy oraz Zwinna Kawa.
https://open.spotify.com/show/4VWxsyyUCFoxNQNR5UrwQj
https://zwinnakawa.pl/podcast/

Przeczytaj Radek Orszewski: Co i po co mierzyć? Metryki przepływu

Podobne wpisy