Co wspinaczka ma wspólnego z programowaniem?

Troy Magennis łączy swoją pasję do wspinaczki z wiedzą o powstawaniu oprogramowania. Łączy te dwa doświadczenia aby podzielić się wiedzą o „przepływie”.

Główne punkty wynikające z doświadczeń Troya:

🌲 Łączenie pasji: najlepsze efekty daje połączenie profesjonalnego doświadczenia developerów z pasją do programowania i tworzenia produktów.

🏔️ Przepływ w naturze i pracy: budowanie produktu jest podobne do wędrówki aby zdobyć nowy szczyt.

📊 Wyzwania przewidywalności: w rozwoju produktów (tak samo jak we wspinaczce) potrzebne jest adresowanie nieprzewidywalności w harmonogramach oraz ustalanie jasnych celów.

🌨️ Dostosowywanie do warunków: konieczne jest ciągłe dostosowywanie planów na podstawie aktualnych informacji „ze szlaku”.

🎉 Świętowanie kamieni milowych: zaznaczanie i świętowanie nawet małych sukcesów jest ważne, ponieważ podtrzymuje motywację na naszej drodze.

⚙️ Zwinne procesy: zwinność i zdolność do adaptacji jest niezwykle ważna w drodze przez nieznane i nieoczekiwane wyzwania.

🛠️ Dźwiganie 'długu technicznego’: Metafora dźwigania niepotrzebnego ciężaru porównywana do trzymania się zbędnych funkcji lub architektury w rozwoju produktów.

🗺️ Nawigacja z dowodami: Wykorzystywanie narzędzi i dowodów, aby upewnić się, że jesteś na właściwej drodze, zarówno w wędrówkach, jak i zarządzaniu projektem.

🤔 Podejmowanie decyzji: Wiedza, kiedy kontynuować, a kiedy dostosować cele w oparciu o ocenę ryzyka i bieżące warunki.

📝 Uczenie się i doskonalenie: Podróż jest doświadczeniem uczącym, oferującym wgląd w zarządzanie ryzykiem, zależnościami i ulepszanie procesów rozwoju produktów.

P.S.
Ten materiał powstał przy udziale AI, która również przeanalizowała nagranie i napisała jego podsumowanie w punktach, tworząc jednocześnie ten diagram. Czy to już magia?

Podobne wpisy